Logo

ÖRGÜ AĞI İPLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

ameliyatsız yüz germe – gençleştirme tedavisi

NEDİR?

Ameliyatsız, iplerle yapılan  yüz gençleştirme işlemleri için birden fazla yöntem mevcuttur. Bunlardan şu an en popüler olanı iple yüz gençleştirme, sıkılaştırma işlemi sağlayan ağ yöntemidir. organik iple yüz germe, PDO askılama, örümcek ağı estetiği yada örgü yöntemi olarak da bilinmektedir.

Bu yöntemde özellikle yerçekimine bağlı olarak yüzümüzde sarma meydana gelmiş olan bölgeler düzeltilir. Bunlar; yanaklar, elmacık kemikleri, çene kontürü ve boyun gibi bölgelerdir. Yüzümüzde ve vücudumuzda, elastikiyetini kaybetmiş tüm bölgelere kolayca uygulanabilir.

 

Thread-lift_227x330

 

NE İŞE YARAR?

ağ yöntemi ile ciltaltına yerleştirilen özel iplikler, zamanla vücut tarafından eritilirler. Bu eritme işlemi sırasında kollajen sentezinin artması sonucu uygulama yapılan bölgelerde ciltte sıkılaşma ve dirilik sağlar. Bu yöntem sayesinde eskiden ameliyatla elde ettiğimiz sonuçları, artık ameliyatsız olarak 20 dakikalık kolay ve ağrısız bir uygulama sonucu elde edebiliyoruz.

KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Özellikle yüz bölgesinde, yerçekimi ve zamanın etkisiyle dokularında sarkma ve elastikiyet kaybı yaşayan kişilere uygulanabilir. Ayrıca gündelik hayatın koşuşturmacası içerisinde çabuk ve etkili çözüm arayışı içerisinde olan kişiler için çok uygun bir tedavi yöntemidir.

 

yaşlanmabelitileri

UYGULAMA SONRASI İYİLEŞME DÖNEMİ NE KADAR SÜRER?

örgü ip ile yüz gençleştirme tedavisi sonrası yüzünüzde herhangi bir pansuman morarma yada şişme olmaz. Hemen akabinde işinize dönebilirsiniz. Hatta işinizde çalışırken, öğlen arasında yaptırıp tekrar işinize dönebileceğiniz bir yöntemdir.

ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

örgü ip yönteminin etkisi ortalama 2 yıl kadar sürer. Bazı kişilerde bu süre daha da uzayabilmektedir. Uygulanması son derece kolay ve kısa süreli olduğundan, etkisi geçtikten sonra da kolaylıkla yenilenebilmektedir.

KİME YAPTIRMALIYIM?

Bu yöntemi yaptırırken, işlemi yapacak kişinin mutlaka Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olması sizin güveniniz ve sağlığınız açısından önemlidir. Uzmanlık dalı başka bir branş olan yada kendini estetisyen olarak tanıtan kişilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: