Logo

Kendi Kanınızla Gençleşin – PRP

gorsel1

Gençlik Aşısı olarak da bilinen bu uygulamada bir kişiden alınan az miktardaki kan özel bir tüpe konularak işlemden geçirilir. Bu işlem sonucu normalde kanımızda bulunan ve bir yerimiz yaralandığında orayı iyileştirmekle görevli olan hücreler çoğaltılır. Bu hücreler aynı zamanda içerisinde çeşitli büyüme faktörleri ve cildimizin gençleşmesini sağlayan maddeler içermektedir. Bu hücrelerin yüzümüze injekte edilmesi sonucu cildimizde gençleşme, ışıltı ve parlaklık ve dirilik elde etmiş oluruz.

PRP Yöntemi Nedir?

PRP uygulamasında amaç nedir?


Trombositler vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan büyüme faktörlerini yapısında barındıran kan bileşenleridir. Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız trombositleri bu dokuya toplayarak bir iyileşme süreci başlatır, PRP uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda plateti verebilmektir, böylece doku onarımı daha hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır.

PRP uygulaması hangi bölgelere yapılabilir?

PRP daha sıklıkla yüz ve saçlı deriye uygulanmaktadır, ama boyun, dekolte bölgesi, eller ve diğer vücut bölgelerine de uygulama yapılabilir.

PRP uygulaması nasıl yapılmaktadır?

Uygulamanın yapılacağı kişiden kan alınır, steril ortamda santrifüj edilerek plateletten zengin plazma elde edilir. Bu plazma enjeksiyon yoluyla deri içine verilebilir veya lazer, roller uygulamaları sonrası kağıt bir maskeye emdirilerek uygulanabilir. Derin kırışıklıkları gidermek amacıyla dolgu olarak da kullanılabilmektedir.

PRP uygulamasının avantajları nelerdir? Yan etkisi var mıdır?

PRP uygulamasında kişinin kendi kanından ayrıştırılan plateletlerin kullanılması ve bu işlemlerin steril şartlarda yapılması en önemli avantajdır, enfeksiyon ve allerji riskinin yok denecek kadar az olması sebebiyle son derece güvenilir bir yöntemdir. Bugüne kadar bildirilen bir yan etkisi yoktur. Ayrıca uzun etkilidir, deriyi en doğal biçimde yeniden yapılandırır.

Kaç uygulama yapılması önerilmektedir?

2-3 hafta arayla 3-4 uygulama yapılması önerilmektedir. İlk uygulama sonrası ciltte sağlıklı bir parlaklık ve ışıltı görülecektir, ancak tam etki yineleyen uygulamalarla elde edilmektedir.

 

Fibroblast Kültürü Nasıl Bir Yöntemdir?

Daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: 

0532 212 55 82

0212 224 55 10

doktormehmetkoksal@gmail.com