Logo

Göğüs Büyütme Estetiği Son Yenilikler

meme-estetigi

Göğüs büyütme ameliyatları, estetik cerrahinin en yüz güldürücü ameliyatlarından birisidir.
Eğer siz de destekli iç çamaşırı kullanıyorsanız, göğüs dokularınız yeterince gelişmemişse, yada emzirme sonrası meme dokusunda küçülme olduysa, göğüs büyüklüğünüz istediğiniz büyüklükte değilse, göğüs büyütme ameliyatı için uygun bir adaysınız demektir.

Göğüs büyütme yöntemi olarak farklı alternatifler mevcuttur. Bunlardan en sık olarak gerçekleştirileni; silikon protezler ile göğüs büyütme ameliyatlarıdır.
Silikon protezler dışında, kişinin kendi yağ dokusu ile de göğüs büyütme ameliyatları yapmaktayız.
Ameliyatsız göğüs büyütme yöntemi olarak internette çok sık olarak reklamları yapılan dolgu maddeleri ile göğüs büyütme yöntemini ise ben bir hekim olarak önermiyorum ve uygulamıyorum. Uzun vadede bunlara bağlı komplikasyonların çıkabileceğine inanıyorum.
Eğer siz bu ameliyatsız göğüs büyütme yöntemlerine başvurmayı düşünüyorsanız, bu işlemi mutlaka deneyimli bir Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanına yaptırın.
Göğüsleriniz çok değerli ve hassas organlarınızdır ve bunun önemini bilen ve gerekli cerrahi eğitimi almış kişiler dışında kimseye vücudunuzu emanet etmeyiniz.

Göğüs Büyütme Ameliyatlarında Başarının Sırrı: “Titiz ve Doğru Planlama”

Göğüs büyütme ameliyatı olacak olan hastalarımızla ameliyattan önce yaptığımız görüşmede titiz bir şekilde göğüs kafesinin genişliği, göğüslerin genişliği, yüksekliği gibi çeşitli ölçumleri yaparak kişiye özel olarak ameliyatta kullanılacak olan silikon protezin boyutları belirlenir. Ameliyattan sonra sonucun doğal ve çekici olabilmesi için bu ölçümlerin çok titiz bir şekilde ve çok doğru biçimde yapılması gerekmektedir. Sizin vücudunuzun boyutlarına uygun seçilmiş olan silikon protez, vücudunuza kolaylıkla uyum sağlar, ameliyat sonrasında çok doğal görünür ve başka kişilerce farkedilemez.

Göğüs Büyütme Estetiğinde Sık Sorulan Sorular:

– Göğüslerimi Büyütmek istiyorum ama çok büyük olmasından korkuyorum!
– Merak etmeyin. Ölçümler sonucu vücudunuza uygun olan silikon seçilecektir. Bu silikon, normalde vücudunuzun taşıyabileceği en doğal boyda olan silikondur. Eğer özel olarak daha büyük olsun istiyorsanız, bunu ameliyat öncesi doktorunuza belirtirseniz o yönde uygulama yapılır.

– Göğüs Büyütme Ameliyatı Süt vermeye engel olur mu?

– Hayır engel olmaz. Silikon protezi yerleştirirken süt üreten süt bezlerine hiçbir şekilde dokunulmadığı için, emzirme ve süt vermede bir sorun yaşamazsınız.Ancak ameliyat sonrası doku iyileşmesi devam ettiğinden, ilk 6 ay hamile kalınması önerilmez.

– Silikon protez patlar mı?

Günümüzde kullandığımız silikon protezler, çok gelişmiş bir teknoloji ile üretilmektedir. Bundan 5-6 yıl öncesinde kullanılan protezlere göre çok daha dayanıklıdırlar. Her türlü basınca dayanıklıdırlar. Sıkarak yada üzerine yatarak patlatamazsınız. Ancak bıçak yada kesici aletlerle yaralanma durumlarında hasar görebilirler. Kullanılacak protezin markası ve kalitesi de çok önemlidir. Size hangi marka protezin kullanılacağını mutlaka ameliyat öncesi doktorunuzdan öğrenin.

-Arkadaşım 300cc boyutunda silikon taktırdı. Ben de ondan taktırabilirmiyim?

Herkesin silikon protez boyutu kendi vücut ölçülerine göre belirlenir. Arkadaşınızda güzel duran protez sizde büyük yada küçük kalabilir. Size özel protez ölçümlerle belirlenir ve en güzeli bu olur.

-Silikon Protezlerimi 10 yılda bir değiştirmelimiyim?

Günümüzde kullanılan kaliteli protezler, eğer deforme olmazlarsa ömür boyu vücudunuzda kalabilirler.

– Silikon Protezim dışarıdan dokunulduğunda hissedilir mi?

Kişinin ölçülerine göre doğal sınırlarda seçilmiş bir protez olduğunda, göğüs dokusuna dokunulduğunda silikon protezin varlığı anlaşılmaz.

meme-estetigi

 

 

Göğüs Büyütme Ameliyatları, Estetik ameliyatlar arasında en sık yaptığım ameliyatlardan biridir ve kişisel gözlemime göre, ameliyat olduğu için en çok mutlu olan hasta grubunu bu hastalar oluşturuyor. Göğüs büyütme ameliyatı sonucu, vücudunuzu daha çok beğenmeye başlarsınız ve kendinize olan özgüveniniz artar, hayata karşıdaha güçlü ve kararlı hissedersiniz.

Daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: 

Ayrıca Meme Büyütme Hakkında bana en çok sorulan soruları cevapladığım videoya ulaşmak için:

http://drmehmetkoksal.com/meme-buyutme-ameliyati-hakkinda-hersey/