Logo

Dolgu Maddeleri

Dolgu Maddeleri:

Yüzümüzde yaş almaya bağlı olarak çeşitli değişiklikler gelişir. Bunların başında cildin sıvı kaybı, hacim ve elastikiyet kaybı en önemlileridir. Zaman içerisinde hacmini kaybeden dokular, yerçekiminin de etkisiyle aşağı doğru sarkmaya ve yüzümüzde bazı çizgilerin oluşmasına yol açarlar. Genellikle en sık şikayet sebebi; gülümserken yanaklarda oluşan çizgilerin derinleşmesi, çene hattının ovalinin bozulması, alın bölgesinde mimik hareketleriyle oluşan çizgilerin derinleşmesi gibi şikayetlerdir.

yaşlanmabelitileri

 

Günümüzde modern tıbbın bize sunduğu nimetler sayesinde, yaş almaya bağlı bu tarz değişiklikler, çok kolay dolgu uygulamalarıyla giderilebilmektedir.

Dolgu maddelerinin içindeki madde nedir?

Günümüzde onlarca farklı çeşit dolgu maddesi bulunmaktadır. Bizim en güvenli bulduğumuz ve en sık kullandığımız dolgu maddeleri; Hyaluronik Asit içeren dolgu maddeleridir. Hyaluronik asit, normalde insan vücudunda da bulunan doğal bir maddedir. Vucutta herhangi bir zarar vermeden güvenle kalan bir maddedir.

Hyaluronik asit içeren dolguların dışında, kalsiyum hidroksiapatit ve poly laktik asit içeren dolgular da mevcuttur. istenilen sonuç ve kullanım amacına göre farklı dolgu maddeleri seçebiliyoruz.

dolgualanları

Dolgu Uygulamaları Kimler için uygundur ?

Dolgu uygulamaları için en uygun adaylar; yüzünde hacim kaybına ve yerçekimine bağlı olarak çizgileri ortaya çıkan,  mevcut çizgilerin derinleştiği, yada elmacık kemikleri ve yanak dolgunluğu azalan hastalardır.  Dudak hacminin kaybolup incelmesi, alın çizgilerinin belirginleşip derinleşmesi, Yanak çizgileri, ağız kenarlarından çeneye doğru inen çizgiler, çene konturunun bozulması, kaşların düşüklüğü gibi durumlar, dolgu uygulamasıyla başarılı bir şekilde tedavi edilebilir.

Dolgu Uygulaması nasıl yapılır ?

Dolgu Uygulaması yaptırmak çok kolaydır. Öncesinde dolgu yapılacak olan bölgeye anestezik krem sürerek uyuşturuyoruz. 10 dakika bekledikten sonra konforlu ve ağrısız bir şekilde ihtiyacını olan bölgeye dolgu maddesini enjekte ederek yerleştiriyoruz.

dolguöncesi-sonrası

Dolgu Maddesinin kalıcılığı ne kadardır ?

Dolgu maddelerinin kalıcılığını etkileyen birkaç faktör vardır. Kullanılan dolgunun içeriği, molekül yapısı ve uygulama yapılan bölgeye göre farklı kalıcılık süreleri vardır. Örneğin; Hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri yüz bölgesine uygulandığında ortalama 6-8 ay kalıcılık süreleri vardır. Kalsiyum hidroksiapatit içeren dolgu maddelerinin kalıcılıkları 1 yıl -2 yıl arasında değişebilmektedir.

Dolgu Yaptırmak istersem kime yaptırmalıyım?

Bu konu en önemli konudur. Yüzünüze yaptıracağınız işlemlerde uygulamayı yapacak kişiyi çok dikkatli seçmeniz gerekmektedir. Bütün bu uygulamalar birer tıbbi uygulamadır ve işinin uzmanı kişiler tarafından yapılmalıdır. Kuaför, sağlık çalışanı olmayan, kendisini estetisyen uzman olarak tanıtan kişilere güvenmeyin. Mutlaka Estetik Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı olan bir doktora yaptırmanızı tavsiye ederim.

Dolgu yaptırmak için bizimle irtibata geçmek isterseniz bize 0532 212 55 82 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 Detaylı bilgi almak için mail adresimiz: doktormehmetkoksal@gmail.com

Op.Dr.Mehmet Köksal

Estetik Cerrahi ve Güzellik Uygulamaları Kliniği

Nişantaşı / İstanbul

Adres: Valikonağı cad.Şimşek Apt. No:85/4  Nişantaşı / İstanbul

Tel: 0532 212 55 82

Tel: 0212 224 55 10

Mail: doktormehmetkoksal@gmail.com